Експлуатація та догляд за басейном
- Правила догляду за басейном
- Правила эксплуатации бассейна и оборудования
- Правила эксплуатации для ВА и ВАН
- Очистка пісочного фільтра
- Ремонт та обслуговування обладнання
- Правила з використання продуктів догляду за водою
- Гарантійний сертифікат
Правила догляду за басейном
Плавання може приносити користь та позитивні емоції тільки в тому випадку, коли в басейні кришталево чиста вода. Неправильний або несвоєчасний догляд може привести до неприємних наслідків: розростання водоростей, плям цвілі й неприємного нальоту на поверхнях. Щоб виключити подібні ситуації, необхідно знати про комплекс заходів, призначених для підтримки чистоти конструкції.
З чого почати догляд за басейном
В першу чергу, потрібно організувати ефективне очищення води. Для цього використовують два способи:
- механічна обробка
- хімічна обробка
У першому випадку вода очищається, проходячи через систему фільтрації. Дрібне сміття, органічні та неорганічні частинки бруду, присутні в ньому, затримуються усередині фільтра. Існує кілька різновидів таких пристроїв:
- пісочні
- діатомітові
- картріджні
У другому випадку вода обробляється за допомогою спеціалізованої хімії. Препарати розрізняються залежно від свого призначення:
- Дезінфектанти для знищення бактерій, мікробів та вірусів.
- Засоби для корекції рівня кислотно-лужного балансу води.
- Альгіциди проти водоростей та помутніння води.
- Препарати для консервації води на зимовий період.
- Комбіновані засоби.
Догляд за басейном в будинку передбачає обов'язкове використання дезінфікуючих засобів. Широку популярність отримала хімія на основі хлору - потужного реагенту, що має широкий спектр дії на різні патогени. До таких препаратів відноситься AquaDoctor MC-T – ефективний дезінфектант, що знищує спори водоростей, віруси, цвілеві грибки та бактерії. Він також здатний осаджувати дрібні забруднювачі в басейні, що служить додатковим захистом від каламутності.
Застосовуючи препарати що містять хлор рекомендується строго дотримуватися зазначеного виробником дозування. В іншому випадку після плавання у людей може з'явитися сухість шкіри та слизових оболонок, алергічні реакції.
Для тих, хто побоюється використовувати хлор, є гідна альтернатива - препарати на основі активного кисню. Їх відмітною особливістю є відсутність різкого запаху, характерного для хлоровмісних аналогів. Наприклад, AquaDoctor Water Shock О2 можна застосовувати як для шокової обробки води, так і для регулярного знезараження. Засіб ефективний проти більшості вірусів, бактерій та грибків, не шкодить здоров'ю людей та навколишньому середовищу.
Ще однією важливою умовою підтримки чистоти басейну є контроль рівня pH води. Нормою заведено вважати показники в діапазоні від 7.2 до 7.4. Якщо кислотно-лужний баланс буде порушений, це спричинить наступні негативні наслідки:
- Втрата прозорості води.
- Поява накипу на обладнанні та поверхнях чаші.
- Сухість шкіри та слизових оболонок після плавання.
- Неефективна робота дезінфектантів.
Щоб запобігти цим проблеми, досить щотижня проводити аналіз рівня pH. Для цього знадобляться спеціальні тестери, які можуть бути у вигляді смужок, крапель, або невеликих електронних приладів.
Якщо ви виявили відхилення від норми в ту чи іншу сторону, рекомендується скористатися спеціальними засобами – AquaDoctor pH Minus або AquaDoctor pH Plus. Завдяки швидкому та повному розчиненню у воді, препарати не засмічують систему фільтрації й можуть бути використані для басейнів будь-якого типу.
Після того як кислотно-лужний баланс буде відновлено, можна приступати до знищення водоростей. Для цього рекомендується розчинити у воді альгіциди, наприклад, AquaDoctor AC або AquaDoctorAC Mix. Вони впливають не тільки на небажану рослинність в басейні, але й на бактерії, грибки. Знищуючи патогени, засіб не змінює pH води й не утворює піну.
І, нарешті, варто придбати препарати для підготовки води до зимового періоду. Їх використання допоможе запобігти розвитку цвілі та водоростей в басейні, а також спростить його підготовку до нового сезону купання навесні.
Як не помилитися при використанні хімії
Догляд за каркасним басейном, і будь-яким іншим вимагає суворого дотримання дозувань реагентів. В іншому випадку не варто чекати позитивного ефекту від їх роботи.
Для полегшення цього завдання існують спеціальні пристрої - дозатори хімії. Їх функціонал та конструкція можуть значно відрізнятися, в залежності від габаритів басейну. Для великих комплексів та аквапарків добре підходять автоматичні станції, а для домашнього басейну буде досить звичайного дозатора-поплавка.
До недорогих дозаторів такого типу відноситься Kokido Classic K027BU. Він виготовлений з легкого та міцного полімеру, й відмінно тримається на воді. Власнику залишається тільки помістити всередину таблетовані препарати, і занурити виріб в басейн.
Дозатори дозволяють в будь-який момент видалити реагент з води, наприклад, перед плаванням людей. Також вони мінімізують безпосередній контакт користувача з хімією.
Комплексне очищення поверхонь чаші басейну
Навіть за умови регулярної дезінфекції води, на стінках та дні конструкції буде з часом з'являтися неприємний наліт. Особливо сильно забруднюється область ватерлінії, де скупчуються залишки косметичних засобів та частки органіки.
Звичайно, можна позбутися від нальоту за допомогою губки, однак, на це піде багато часу та сил. Якщо ви не знаєте, як очистити дно басейну та його стінки - обов'язково зверніть увагу на підводні пилососи. Вони дозволяють видалити навіть щільний шар забруднень без застосування фізичних зусиль, що особливо важливо у випадку з великогабаритними конструкціями.
Пилососи для басейнів бувають таких типів:
- ручні моделі
- пилососи-роботи
Ручні моделі найбільш бюджетні, це відмінний вибір для невеликого та середнього домашнього басейну. Вони не тільки зчищають зі стінок та дна бруд, але й пропускають крізь себе воду, спрямовуючи її в фільтр. Для цього достатньо за допомогою шланга приєднати пилосос до скімера.
Найефективнішим варіантом є робот-пилосос. Він повністю автоматизований, тому власникові не потрібно втручатися в процес прибирання. Наприклад, Hayward AquaVac 650 обладнаний інтелектуальною системою управління, завдяки якій може проводити аналіз конфігурації чаші, та коригувати свою роботу відповідно до нього.
Які аксесуари знадобляться для догляду за басейном
Крім спеціалізованої техніки та хімії, для очищення басейну можуть стати в нагоді такі пристосування, як:
- сачки
- щітки
- скребки
- телескопічні штанги
- гнучкі шланги
За допомогою сачка ви швидко зможете видалити з поверхні води велике сміття. Є моделі сачків для очищення дна та поверхні, вони дещо відрізняються за формою.
Щітки підійдуть для видалення бруду з поверхонь чаші, сходів або обладнання. Вони дозволяють вичистити бруд навіть у важкодоступних ділянках басейну, наприклад, по кутах. Головне, щоб матеріал щітки не був занадто грубим, інакше можна пошкодити надувний або каркасний басейн.
Для складних забруднень використовуються скребки. Звертайте увагу на моделі зі зручною ручкою, або у вигляді рукавички на руку - це спростить процес прибирання.
Телескопічні штанги допоможуть дістати до дна та далеких стінок басейну. За допомогою спеціальних кріплень на них фіксують щітки, сачки та ручні пилососи.
Шланг необхідний для наповнення надувного та каркасного басейну водою, а також для підключення ручних пилососів та деяких напівавтоматичних моделей.
Використовуючи такий комплексний підхід, можна добитися постійної чистоти басейну та води в ньому. А це означає, що ви й ваші близькі будуть плавати в комфортних та безпечних умовах. Якщо у вас все одно виникли труднощі з підбором потрібного обладнання або хімії, зверніться за консультацією до менеджерів нашого інтернет-магазину.
тел.:+380 68 251-27-44